Auzoaldeetako herriko etxeaz kanpoko batzordeak

Donibane Lohizuneko herriko etxeak herritarren parte hartzea eta inplikatzea hobesten du.

Osaketa

Hiriko 11 auzoaldeetako ordezkari guziek osatzen dute auzoaldeetako herriko etxeaz kanpoko batzordea

Auzoalde bakoitza* auzoaldeetako ordezkari hauetaz ordezkatua da*:

  • izendatuak diren herriko kontseiluak
  • 2 biztanle
  • 1 représentant de chaque opposition

(*) Mapa eta auzoen zedarriztatzeak orri beherean sartuak dira.

Hautagaiek 18 urte baino gehiago izan behar dituzte, hauteskunde-zerrendetan izena emana, auzo horretan lan egin edo bizi behar dute eta ez dute mandatu politikorik ukan behar.

Hautagaitza deialdia

Suite à l’appel à candidatures lancé auprès de la population, pas moins de 140 Luziens se sont inscrits entre le 26 janvier et le 19 février 2021.

Un tirage au sort, organisé le lundi 22 février, a déterminé les 2 habitants délégués pour chacun des 11 quartiers que compte la commune.

Un arrêté du maire doit fixer la composition définitive de la commission.

Sa composition

Centre-ville A (place Louis XIV, rue Gambetta, boulevard Thiers, rue Vauban)

Délégués élus

Jean-Daniel Badiola, jean-daniel.badiola@saintjeandeluz.fr
Béatrice Chauffard, beatrice.chauffard@saintjeandeluz.fr
Noémie Troubat, noemie.troubat@saintjeandeluz.fr

Délégués citoyens

Vincent Boueilh
Cécile Pérais

Centre-ville B (boulevard Victor-Hugo, halles, gare, Ducontenia)

Délégués élus

Sylvie Dargains, sylvie.dargains@saintjeandeluz.fr
Eric Soreau, eric.soreau@saintjeandeluz.fr

Délégués citoyens

Françoise Tastet
Laurent Magnol

Urdazuri, Fargeot, Errepira

Délégués élus

Charlotte Loubet-Latour, charlotte.loubet-latour@saintjeandeluz.fr
Jean-Marc Quijano, jean-marc.quijano@saintjeandeluz.fr

Délégués citoyens

Michel Cledon
Christelle Parre

Ichaca, Urquijo, Habas

Délégués élus

Patricia Arribas-Olano, patricia.arribas-olano@saintjeandeluz.fr
Serge Peyrelongue, serge.peyrelongue@saintjeandeluz.fr

Délégués citoyens

Anne-Marie Ducros-Péré
Emilie Gloaguen

Avenue Ithurralde, Layatz, Kechiloa, Karsinenea

Délégués élus

Pello Etcheverry, pello.etcheverry@saintjeandeluz.fr
Christine Gonzalo, christine.gonzalo@saintjeandeluz.fr
Nathalie Morice, nathalie.morice@saintjeandeluz.fr

Délégués citoyens

Didier Violet
Damien Lagau-Lacrouts

Baillenia, Chantaco, Fagosse, Sopitenia, Behereco Borda

Délégués élus

Jean-Luc Casteret, jean-luc.casteret@saintjeandeluz.fr
Guillaume Colas, guillaume.colas@saintjeandeluz.fr

Délégués citoyens

Céline Olaizola
Laurence Mathé-Dumaine

Aice Errota, Moleressenia, Lac

Délégués élus

Christine Duhart, christine.duhart@saintjeandeluz.fr
Benjamin Marcille, benjamin.marcille@saintjeandeluz.fr

Délégués citoyens

Alain Philippe
Nicolas Souard

Sainte-Barbe

Délégués élus

Guillaume Boivin, guillaume.boivin@saintjeandeluz.fr
Loïc Jouenne, loic.jouenne@saintjeandeluz.fr

Délégués citoyens

Jean-Marc Conrad
Hélène Bonachera

Erromardie, Etchebiague, Argi Eder, Avenue de l’Océan, Archilua

Délégués élus

Pascale Fossecave, pascale.fossecave@saintjeandeluz.fr
Manuel Vaquero, manuel.vaquero@saintjeandeluz.fr

Délégués citoyens

Christophe Marx
Eliane Frécon

Jalday, Urthaburu, Balcoin, Alturan

Délégués élus

Laurence Ledesma, laurence.ledesma@saintjeandeluz.fr
Thomas Ruspil, thomas.ruspil@saintjeandeluz.fr

Délégués citoyens

Olivier Delattre
Anne-Lise Berasategi-Steunou

Chibau Berria, Acotz, Berraun

Délégués élus

Nicole Ithurria, nicole.ithurria@saintjeandeluz.fr
Delphine de Torregrosa, delphine.de-torregrosa-carpentier@saintjeandeluz.fr

Délégués citoyens

Jérome Patenotte
Anthony Méharu

Délégués de l’opposition

Manuel de Lara, manuel.de-lara@saintjeandeluz.fr, groupe Le Centre Luzien
Yvette Debarbieux, yvette.debarbieux@saintjeandeluz.fr groupe Herri Berri

Funtzionamendua

Herriko etxeaz kanpoko auzoaldeetako batzordeak, auzoaldeko biziaren berri ematen du, proposamenak egiten ditu, entzute eta adierazpen iturri da.

Batzordekideek iritzia emanen dute, bereziki auzoaldeetako biziari eragina duten proiektuei buruz, herriko etxearen zaintzapean.

Batzordea gutienez urtean behin bilduko da osoko bilkuran. Bilkurak maizago eginen dira auzo bakoitzean.

Auzoetako mapa eta mugak

Hiria, bide ezberdinez mugatuak diren11 auzoaldez osatua da.

A – Hiri barnea

Mugak:
Vauban karrika: zk bakoitiak,
Thiers bulebarra: zk bakoitiak, Victor Hugo bulebarra: zk bakoitiak,

B – Hiri barnea

Mugak:
Larregi etorbidea: zk bikoitiak,
Duconte karrika: zk bakoitiak,
Xantako etorbidea: zk bikoitiak,
SNCF trenbidea,
Victor Hugo bulebarra: zk bikoitiak, Thiers bulebarra: zk bikoitiak.

C – Urdazuri, Fargeot, Errepira

Mugak:
SNCF trenbidea, Xantako etorbidea: zk bikoitiak

D – Ixaka, Urkijo, Habas

Mugak:
Baileneko bidea: zk bakoitiak,
Bordaberriko etorbidea: zk bikoitiak
A63 autobidea,
Sanjosep bidea: zk bikoitiak, zk bikoitiak
Paul Ricau medikuaren karrika: zk bikoitiak, Xantako etorbidea: zk bakoitiak.

E – Ithurralde etorbidea, Laiatz, Kexiloa, Kartsinenea

Mugak:
Paul Ricau medikuaren karrika: zk bakoitiak,
Sanjosep bidea: n° zk bakoitiak,
Malosbaita bidea: zk bikoitiak,
Senpereko errepide zaharra – RD307: zk bakoitiak,
Irazabaleko bidea: zk bakoitiak,
Ametzagako bidea,
A63 autobidea,
André Ithurralde etorbidea – RD810: zk bikoitiak.

F – Bailenea, Xantako, Fagozu, Zopitenea, Behereko Borda

Mugak:
Xantako etorbidea: zk bikoitiak,
Baileneako bidea: zk bikoitiak,
Bordaberriko etorbidea: zk bakoitiak,
A63 autobidea,
Malosbaita bidea: zk bakoitiak,
Senpereko errepide zaharra – RD307: zk bikoitiak.

G – Haizerrota, Moleresenea, Lakuko kartierra

Mugak:
Itsasoko etorbidea: zk bakoitiak,
Artxiloa karrika: zk bikoitiak,
Paul Gelos karrika: zk bikoitiak,  
Lohobiague etorbidea: zk bakoitiak,
Cepe karrika: zk bakoitiak, André Ithurralde etorbidea – RD810: zk bakoitiak.

H – Santa Barbara

Mugak:
Artxiloa karrika: zk bakoitiak,
Paul Gelos karrika: zk bakoitiak,
Lohobiague etorbidea: zk bikoitiak,
Cepe karrika: zk bikoitiak,
André Ithurralde etorbidea – RD810: zk bakoitiak,
Duconte karrika: zk bikoitiak,
Larregi etorbidea: zk bakoitiak, Vauban karrika: zk bikoitiak,
Pellot etorbidea.

I – Erromardi, Etxebiaga, Argi Eder, Itsasoko etorbidea, Artxiloa

Mugak:
Ixaka hegoko latsa,
A63 autobidea,
André Ithurralde etorbidea- RD810 iparra,
Itsasoko etorbidea: zk bikoitiak.

J – Jaldai, Urtaburu, Balkoin, Alturan

Mugak:
Senpereko errepide zaharra – RD307: zk bakoitiak,
Irazabaleko bidea: zk bikoitiak,
Ametzagako bidea,
A63 autobidea.

K – Xibau Berria, Akotz, Beraun

Mugak:
A63 autobidea,
Ixaka iparreko latsa.

Contact

Zerbitzu teknikoak
05 59 51 61 77